Finalja e "UEFA Conference League", bileta dhe surpriza nga Heineken

Finalja e “UEFA Conference League”/ Heineken shpërblen konsumatorët me bileta, surprizat nuk kanë fund në datat 24 – 25 maj

Tashmë dihet! “Air Albania” do të mirëpresë finalen e madhe europiane të “UEFA Conference League” në datën 25 maj.

Për herë të parë në historinë e sportit shqiptar, Tirana do të mirëpresë një finale europiane të këtyre përmasave.

Heineken, sponsor zyrtar i UEFA, është kujdesur për argëtimin e gjithë tifozëve.

Birrë, muzikë, sport dhe argëtim pafund, në qendër të Tiranës, aty ku dhe tifozët do të kenë mundësi të shohin ndeshjen finale live, teksa i shoqëron birra e tyre e preferuar, Heineken.

Përgjatë gjithë sezonit të  UEFA Champions League, Heineken realizoi një fushatë promocioni, ku çdo javë shpërbleu konsumatorët, ku krahas kuponëve për blerje në Adidas, u mundësoi 24 pjesëmarrësve bileta për të parë ndeshjen finale të “UEFA Conference League”.

Secili nga konsumatorët e Heineken ka patur mundësinë të bëhej pjesë e promocionit, duke gjetur kodin poshtë tapës së shishes dhe duke e regjistruar atë tek adresa www.heineken.com

Për 24 fituesit e Heineken, kjo eksperiencë do të mbetet e paharrueshme dhe unike.

“Mezi pres të përjetoj emocionet e kësaj finaleje europiane në Shqipëri. Faleminderit Heineken për këtë mundësi”, u shpreh një nga fitueset e promocionit të Heineken.

Heineken, birra numër 1 në botë, sponsor zyrtar i UEFA Champions League, platformës botërore më premium të futbollit, çdo sezon të UEFA Champions League sjell në Shqipëri surpriza pa fund për konsumatorët e saj sportdashës dhe jo vetëm.

Bashkëpunimi i Heineken me “UEFA Conference League” është i konfirmuar edhe për katër vitet e ardhshme.